Wszystko o szrotach i częściach zamiennych do aut

Samochody przeznaczone do kasacji to częsty przypadek, z którym należy się odpowiednio zmierzyć. Otóż złomowanie aut jest procesem, w którym należy pamiętać o wielu zasadach mających duży wpływ na środowisko oraz otoczenie, a także ogólne bezpieczeństwo. Na szrotach spotkać można się z wieloma samochodami, które mają zostać zezłomowane. Jednak nie wszystkie elementy auta muszą zostać poddane kasacji. Częścią procesu złomowania aut jest bowiem pozyskiwanie z nich części, które później oferowane są do sprzedaży jako części zamienne.


Różnorodne modele samochodów na szrotach

Im większy szrot tym więcej modeli samochodów można się w nim spodziewać. Do kasacji oddawane są przeróżne marki i typy aut, dlatego różnorodność jest tutaj bardzo duża. Dzięki temu znaleźć można praktycznie każdą część do wybranego modelu samochodu. Samochody firmy Ford, Toyota, Audi, BMW, a także wiele innych marek pojawia się każdego dnia na szrotach. Oryginalne części, które pozyskiwane są z nich służą jako części zamienne do konkretnych modeli aut. Niektóre części są oczywiście trochę uniwersalne czyli można je zastosować w kilku typach samochodów inne natomiast mają wąskie przeznaczenie. Jednak zawsze są one w pełni sprawne i pochodzą od znanych producentów. W miejscach takich jak auto szrot można zatem pozyskać bardzo atrakcyjne produkty, które w pełni mogą zastąpić nowe i droższe elementy.


Jakie części samochodowe można kupić na szrocie?

Wybierając się na zakupy na szrot warto wiedzieć na jakie części zwracać szczególną uwagę. Pierwszym przykładem mogą być elementy blacharskie różnego rodzaju takie jak błotniki, zderzaki czy inne. Zazwyczaj są one w bardzo dobrym stanie, a dodatkowo można tutaj liczyć na dopasowanie koloru do reszty naszego samochodu lub wybranie zbliżonego odcienia. Równie dużym powodzeniem cieszą się wśród klientów lusterka oraz boczne szyby. Warto tutaj także porównać ich kolor oraz stopień zaciemnienia szyb w porównaniu do reszty szyb w aucie. Doskonałym produktem, który z powodzeniem można kupić na szrocie są reflektory i lampy, które są o wiele tańsze niż typowe zamienniki. Oprócz tego warto zwracać uwagę na fotele samochodowe, silniki i skrzynie biegów, felgi, a także opony. Lista produktów, które można otrzymać na szrocie jest oczywiście o wiele dłuższa. Tak naprawdę nie tylko osoby indywidualne, ale i firmy pozyskują części do aut właśnie na szrotach. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż takie części są po prostu nie tylko tańsze, ale i lepsze niż typowe zamienniki.


Czy części do aut pochodzące ze szrotu są bezpieczne?

Bezpieczeństwo części samochodowych, które pozyskiwane są ze złomowanych aut jest naprawdę duże. Otóż gwarantują to kontrole wszystkich elementów, które są pozyskane przed kasacją pojazdu. Podczas ich sprawdzania ocenia się sprawność oraz stan ogólny. Eksperci, którzy znają się na rzeczy skrupulatnie kontrolują każdą część tak by trafnie ocenić jej właściwości i stan techniczny. Ważne jest tutaj, iż wszystkie części muszą być w pełni sprawne, gdyż wpływa to bezpośrednio na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dodatkowo warto wspomnieć, że jako części oryginalne elementy takie są bardzo solidnie wykonane i trwałe. Każdy element musi posiadać specjalne dokumenty potwierdzające, że został on legalnie pozyskany oraz, iż jest to produkt pochodzący od danego producenta samochodów. Z pewnością dowodem na to, iż tego typu części są w pełni bezpieczne jest to, iż praktycznie każdy mechanik zaopatruje się na szrocie w różne produkty. Większość jest bowiem zdania, że nic nie dorówna oryginalnym elementom.


Przystępne ceny za oryginalne części samochodowe

W przeciwieństwie do nowych części zamiennych do aut lub podrabianych zamienników części pochodzące ze szrotów są o wiele tańsze. Ma to niemałe znaczenie, a dodatkowo warto zwrócić uwagę na najważniejszą zaletę takich elementów. Otóż pochodzą one prosto od producentów auta, więc są częściami oryginalnymi. A to z kolei gwarantuje ich niezawodność i długowieczność. Jest to bardzo istotny aspekt, który w połączeniu z niską ceną daje bardzo atrakcyjny produkt. W ofercie miejsca jakim jest szrot znaleźć można przeróżne części samochodowe, które mają różnorodne przeznaczenie. Ich wspólną cechą jest to, iż pochodzą od znanych na całym świecie producentów, a to gwarantuje ich niezawodność. Możemy się zatem spodziewać wysokiej jakość i pełnej sprawności wszelkich elementów zakupionych na szrocie.

Jak kupować części samochodowe na szrotach?


Przede wszystkim należy na początku wspomnieć, iż istnieją dwie możliwości dokonywania zakupów na szrotach. Otóż jedną z nich są standardowe zakupy w stacjonarnej placówce, a drugą zakupy w internecie. Oferta szrot auto części jest bardzo często spotykana w sieci, a wielu klientów chwali sobie ten sposób załatwiania sprawunków. W przypadku zakupów w sklepie stacjonarnym można dokładnie obejrzeć dany towar i mu się przyjrzeć. Ocenimy wtedy własnym okiem stan techniczny i wizualny. Najlepiej jest wybierać takie szroty, w których wszystkie produkty są umieszczone w specjalnej bazie. Umożliwia to bowiem dokonywanie bardzo szybkich zakupów, gdyż skatalogowane elementy można łatwo odnaleźć. Zakupy internetowe są także bardzo korzystne, gdyż jak można zauważyć oszczędzamy tu bardzo dużo czasu, a jednocześnie zyskujemy równie atrakcyjny produkt i to bez wychodzenia z domu. Co do samego wyboru danych elementów warto kierować się nie tylko ceną, ale i jakością. Często zdarza się, że części takie jak błotnik występują w kilku wariantach, które pasują do naszego auta. Warto wtedy wybierać te, które są lepszej jakości i w pełni sprawne, a także bardziej dopasowane wizualnie. Dodatkowo warto czasem poradzić się opinii eksperta, który jest pracownikiem szrotu. Otóż pomoże on dopasować konkretne części do naszego auta tak by sprawdzały się one w stu procentach.

Kto robi zakupy na szrocie?

Nie tylko osoby indywidualne, ale i całe firmy zaopatrują się na szrotach w części zamienne. To właśnie mechanicy lub właściciele warsztatów bardzo często odwiedzają to miejsce. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż produkty na szrotach oferowane są w bardzo przystępnych cenach, a dodatkowo są to elementy oryginalne. Dość często słyszy się opinie, iż takie części są po prostu o wiele trwalsze niż sprzedawane dzisiaj zamienniki wątpliwego pochodzenia. Dodatkowo cena w pełni nowych zamienników jest bardzo wysoka, dlatego nie ma sensu przepłacać. Nierzadko na szrotach można spotkać także firmy transportowe i komunikacyjne. Wpływa na to dostępność produktów i bardzo szeroki asortyment. Na szrocie znaleźć bowiem można nie tylko części do samochodów osobowych, ale i dostawczych, a nawet autobusów.

Szrot jest bardzo korzystnym wyborem podczas poszukiwania zamiennych części do auta. Wynika to przede wszystkim z szerokiej dostępności elementów, a także tego, iż są to części oryginalne od producenta, które nie mają sobie równych. Nie bez znaczenia jest też konkurencyjność cenowa, gdyż części sprzedawane na szrocie są po prostu bardzo tanie.

Dodano: 2017-12-13

Ocenione na: 4.7/5