Złomowanie aut i pozyskiwanie z nich części

Każdego dnia setki samochodów jest oddawanych do kasacji. Wynika to z tego, iż takie auta nie są już sprawne i nie mogą być eksploatowane. Dosyć często są to samochody pochodzące z wypadków, które nie nadają się już do użytkowania. Złomowanie polega przede wszystkim na utylizacji wszelkich niebezpiecznych substancji jest, więc metoda związana w ochroną środowiska.

Oddawanie aut do kasacji - na czym to polega?

Aby móc oddać auto do kasacji należy spełnić kilka podstawowych wymagań. Przede wszystkim konieczne jest przekazanie karty pojazdu, polisy OC oraz dowodu osobistego i rejestracyjnego. Kolejnym krokiem jest demontaż samochodu czyli ocena stanu technicznego auta i pozyskanie tych części, które nadają się do dalszego użytkowania. Bierze się tutaj pod uwagę to czy dane elementy nadają się do dalszego użytkowania czy też regeneracji. Następnie usuwa się niebezpieczne materiały takie jak chociażby akumulator z zawartym w nim płynem oraz poduszki powietrzne. Bardzo istotne jest także pozbycie się w bezpieczny sposób szkodliwych substancji, które wpływać mogą bardzo niekorzystnie na środowisko. Do takich należy płyn hamulcowy, olej silnikowy, płyn do spryskiwaczy oraz chłodniczy, paliwo, płyn klimatyzacyjny czy filtry. Wszystkie te substancje utylizuje się w specjalny sposób, który gwarantuje bezpieczeństwo. Kolejnym krokiem jest dokładne posegregowanie aut na takie, które nadają się jedynie na recykling czyli przetworzenie na pewne surowce, a takie, z których pozyskać można poszczególne części.

Części samochodowe jakie pozyskać można ze złomowanych aut

Z aut oddawanych do kasacji można pozyskać wiele różnorodnych części, które następnie mogą zostać wystawione do sprzedaży. Tak naprawdę w miejscach takich jak auto szrot znaleźć można praktycznie wszystkie elementy samochodowe. Są to, więc nie tylko lusterka czy błotniki, ale także silniki, fotele samochodowe czy reflektory i wiele innych. Wszystko zależy tutaj od ilości aut złomowanych, a także ich stanu technicznego. Oczywiście pozyskuje się zazwyczaj jak najwięcej się da, dlatego oferta szrotów jest bardzo rozbudowana. Istnieje możliwość wykorzystania różnych elementów blacharskich, wyposażenia wnętrza, oświetlenia w innych autach, dlatego jest to bardzo korzystne rozwiązane zarówno dla klientów jak i całego środowiska.

Co z jakością i ceną części samochodowych ze szrotów?

Wszystkie elementy pochodzące ze złomowanych aut są w pełni bezpieczne, gdyż przeprowadzane są na nich specjalne kontrole. Otóż po pozyskaniu każdej części jest ona dokładnie sprawdzana i ocenia się jej stan techniczny. Takie części do aut muszą być sprawne chociaż mogą posiadać lekkie uszkodzenia. Nie mogą one jednak stwarzać żadnego zagrożenia, a także być niebezpieczne. Dzięki specjalnym ocenom specjalistów wszystkie elementy jakie zakupić można na szrocie gwarantują wysoką jakość i trwałość. Jako, że są to oryginalne części prezentują one najlepsze cechy i niezawodność. Potwierdzają to dość często mechanicy, którzy wolą pracować z używanymi częściami oryginalnymi niż nowymi, ale podrabianymi zamiennikami. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że cena takich używanych części jest bardzo przystępna na każdą kieszeń. Dzięki pochodzeniu elementów ze złomowanych aut można zakupić bardzo korzystnie dowolny produkt. W przypadku nowych elementów cena jest niejednokrotnie nawet kilkanaście razy większa. Na szrocie można natomiast kupić porządny i solidnie wykonany element, który nie tylko jest trwały, ale kosztuje zaledwie parę złotych.

Korzystne zakupy na szrocie nie tylko dla właścicieli aut

Szrot odwiedzany jest licznie przez klientów indywidualnych, ale także firmy. Otóż co raz częściej spotkać można tutaj właścicieli firm transportowych czy też warsztatów samochodowych, którzy poszukują tanich, ale sprawnych rozwiązań. Nie od dzisiaj wiadomo,że części oryginalne nie mają sobie równych, dlatego zakup porządnej i sprawdzonej części zamiennej na szrocie jest bardzo dobrym wyjściem. To właśnie, dlatego zarówno mniejsze jak i większe elementy pozyskiwane ze złomowanych aut spotykają się z dużym uznaniem ze strony różnych firm czy osób indywidualnych. Tak naprawdę przynosi to wiele korzyści i to nie tylko dla ludzi. Oczywiście najbardziej liczy się dla nas niska cena i wysoka jakość takich produktów. Jednak tak naprawdę wielkim plusem jest tutaj także pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Recykling oraz wszelkie działania związane ze złomowaniem aut i pozyskaniem z nich części oddziałuje korzystnie na środowisko i przyczynia się do jego ochrony.

Duża różnorodność części samochodowych na szrocie

 Korzystając z pozyskiwania części ze złomowanych pojazdów szrot auto części oferuje bardzo wiele różnorodnych przedmiotów. Tak szeroki asortyment zawdzięcza się oczywiście pojawianiem się na szrotach przeróżnych marek samochodów, z których można pobrać i wykorzystać ponownie konkretne elementy. Niektóre z nich są dość uniwersalne i można je zamontować w wielu modelach samochodów, a inne nadają się raczej jedynie do określonych aut. Jednak zawsze dzięki tak szerokiej ofercie można kupić praktycznie każdą część jakiej potrzebuje nasz samochód. Oprócz podstawowych elementów takich jak oświetlenie czy lusterka znaleźć tu można także bardziej zaawansowane takie jak silniki czy inne elementy układu napędowego. Dodatkowo dzięki specjalnym bazom produktów można bardzo łatwo i szybko odnaleźć interesujący nas element.

Aby część zakupiona na szrocie sprawdziła się w naszym aucie musimy pamiętać, że musi ona być przeznaczona także do naszego modelu samochodu. Należy zatem upewnić się, że dana część może zostać zamontowana bez przeszkód w aucie, a także że nie różni się ona kolorem czy innymi parametrami. Pomóc może w tym specjalista zatrudniony na szrocie, dla którego jest to bardzo proste zadanie. Takie idealne dopasowanie zapewni nam przyjemne i bezproblemowe użytkowanie danej części nawet przez wiele długich lat. A, gdy dodać do tego niską cenę takich produktów zyskać można bardzo atrakcyjne pod wieloma względami rozwiązanie.


Dodano: 2017-12-13

Ocenione na: 4.7/5