Jak wygląda praca na szrocie?

Ten artykuł jest dla wszystkich osób, których nurtuje pytania odnośnie złomowisk. Mianowicie, jak wygląda praca na szrocie? Jakie są obowiązki i wymagania na stanowisku mechanika na szrocie? Czy niszczenie samochodów to dobry sposób na spędzenie reszty życia? Tego wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Mechanik na Szrocie Samochodowym

Praca mechanika na szrocie samochodowym nie należy do najłatwiejszych, gdyż codziennie musi się on stykać z trudnymi wyzwaniami. Większość z nich polega na wymontowaniu odpowiedniej części z danego samochodu i poprawnej analizie stanu technicznego. Szczególnie ta druga część nie jest łatwa - często trudno jest określić, czy część jest sprawna po prostu na nią patrząc - jest tak np. w przypadku skrzyni biegów. W takich sytuacjach najważniejsze jest doświadczenie, które pomaga w określeniu stanu. Czasami w tej pracy pomagają też inne zmysły niż wzrok, gdyż często o złym stanie technicznym świadczy gruchotanie, grzechotanie, czy szorstkość w dotyku.

Przez to na mechaniku spoczywa bardzo duża odpowiedzialność, gdyż każda część, która została przez niego znaleziona i wydobyta zostaje podpisana unikalnym identyfikatorem, który pomaga go zidentyfikować w razie pomyłki. Z tego powodu należy mieć się na baczności, gdyż zbyt wiele pomyłek w miesiącu może prowadzić do zmniejszenia premii.

Wymagania dla mechanika?

Wymagania, jakie stawiane są mechanikowi przez właścicieli szrotów nie są piorunująco wielkie. Jednak całość jest sprawdzana w praktyce, więc nie ma tutaj możliwości oszukania przyszłego pracodawcy. Przede wszystkim należy wykazać się wiedzą na temat motoryzacji i mechaniki. Na szczęście na szroty trafiają przede wszystkim stare samochody, które lata świetności mają już za sobą. Z tego powodu, podczas edukacji wystarczy skupić się na starszych modelach, które są popularne w Polsce.


Autor wpisu:
Janusz, pracownik Szrotu Wrocław: http://auto-szrot-kasacja-pojazdow.pl/dolnoslaskie/wroclaw-krzyki

Dodano: 2018-08-30

Ocenione na: 4.8/5